IP Kamera Sistemleri

IP Güvenlik Kamera Sistemleri 
 
 
Analog  kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına entegre olabilen IP Güvenlik Kamera Sistemleri donanımsal bir cihaza ihtiyaç olmaksızın elde ettiği data ve görüntüleri ağda belirlenen noktaya dijital olarak taşımaktadır. İşlem akışı şu şekilde olmaktadır. Ip kamera lensten aldığı görüntüyü dijital şekle dönüştürerek işlemcisine ve oradan yazılım sayesinde  uzak erişim noktalarına Internet Protokolünü kullanarak  MPEG4 ya da MJPG   formatında ses ve görüntü şeklinde anlık olarak  göndermektedir.
 
 
IP Güvenlik Kamera Sistemleri Nasıl Çalışmaktadır ?
 
 
IP Güvenlik Kamera Sisteminde görüntü transferi sağlamanız için IP Kamerayı yanlızca yerel bir network ağına bağlamanız yeterli olacaktır. IP protokolü  ile çalışan IP Kamera güvenlik kamera sistemleri; Ağda bağlı bulunduğu ortamın görüntüsünü eş zamanlı şekilde  lokal network ya da Internet ağınıza aktararak  bulunduğunuz ortama çeşitli yöntemlerle görüntüyü aktaracaktır.
IP Güvenlik Kameraları mini-compact yapıda olan network iletişim ve görüntü kamera sistemidir. Lokal network ağdan ve de  orrtamda bulunan bilgisayarlardan başka ilave cihazlara ihtiyaç olmadan çalışabilirler. IP Güvenlik Kameralarına  işletim yazılımları ve işlemci olan mikro sistem entegredir. IP Güvenlik Kamera Sistemlerinde ses ve sesleri koşulsuz duyabilmeniz için bir mikrofon bulunmaktadır. Veyahut başka mikrofon da bağlayarak, ip kameralarınız mesafelerine bağlı kalmaksızın istediğiniz her noktada ortamların seslerini kayıt edebilir ve daha net olarak duyabilmenize imkan sağlanabilir.
IP Güvenlik Kamera sistemleri network'e kablolu olarak CAT6-CAT5 kablo ile  ve RJ-45 jack ile, kablosuz networkte ise  wireless yapısı ile eşleme yapılarak rahatlıkla şifre doğrulama yapılarak bağlanılabilmektedir. IP Kamera Wireless özelliği yoksa kolaylıkla bir wireless dönüştürücü cihaz ile kablosuz bir sisteme geçebilir.
 
IP Kamera Sistemlerinin Avantajları Nelerdir ?
 
Çok yüksek görüntü kalitesine ulaşılır.
Kablosuz  ya da  kablolu olarak kullanılabilmektedir.
Ses ve de Görüntü anlık  tablet pc / laptop, cep telefonu ve de masaüstü  cihazlardan 7/24  olarak  izlenebilmektedir..
Hırsız Alarm ve Yangın Sistemleri entegre, Hareket algılama vebenzeri fonksiyonlara sahiptir.
Plaka Okuma işlevi bulunmaktadır.
Access Kontrol Yüz tanıma sitemleri ile  entegreli çalışabilmektedir.
Kolay bir arayüz yapısına sahiptir.
NVR Kayıt cıhazına ihtiyaç duymadan ağ ortamında çalışmaktadır.