Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri son yıllarda evlerimize, işyerlerimize ve hırsızlık endişesi duyduğumuz çok farklı mekânlarımızın içine girmiş durumdadır. Peki, hırsızlara karşı bizim güvenliğimizi sağlayan bu sistemler bizim güvenliğimizi sağlamakta yeterlimidir? Hırsız alarm sistemlerinde hangi ürün markalarını kullanmalıyız?   Hangi alarm sistemi daha güvenli? gibi sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Alarm sistemi her hangi bir hırsızlık teşebbüsünde bunu algılayan sesli, ışıklı ve telefonlara bunu bildiren ve hırsızlığa karşı güvenliğimizi arttıran sistemlerdir.

 

Üstün teknoloji ürünü CROW kablolu alarm sistemi, birçok standart üst düzey özelliği ile piyasanın en çok tercih edilen alarm sistemidir. Crow alarm sistemi kablolu kullanıldığı gibi yine Crow marka kablosuz recever eklenerek, hem kablolu hem de kablosuz kullanılabilme özelliğine sahiptir. Piyasadaki birçok kaliteli olarak bilinen Hırsız Alarm panelinde trafo ve kasa yerli olarak üretilmektedir. Crow alarm panelinde Trafo ve Kasa orijinal olarak kutusunda gelmektedir. Ayrıca Crow alarm sisteminde 8 telefon arayabilen telefon arama ve uzaktan sistemi telefon ile kapatıp açabilme özelliği standart olarak sunulmaktadır. Bu iki özellik kaliteli olarak bilinen birçok hırsız alarm panelinde ayrıca ücret karşılığı verilmektedir.

Crow alarm sistemleri ile 2 bölümleme yapabilir bu sayede gece siz uyurken alarmınızı devreye alabilirsiniz. Aynı zamanda 8 adet cep telefonu veya sabit telefonu alarm anında aratabilirsiniz.

Crow alarm sistemini kurduğunuzda uzun yıllar sorunsuz olarak kullanabileceksiniz. Aynı zamanda 2 yıl yerinde servis garantisi veren firmamız ile güvenliğiniz bir kat daha artacaktır.

 

Sistem üzerinde kullanılan ek donanımları ve özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz; Yangın-Duman Sensörü, Gaz Kaçak Sensörü, Su Baskını Sensörü, Isı Değişim Sensörü, Darbe Sensörü (Cam, Duvar vb alanlarda titreşime duyarlıdır.), Hareket Sensörü ( Pır Dedektör ), Manyetik Kontak, Panik Butonu, İnfrared Bariyerler, Harici Siren, Akü, Keypad, Kablosuz Receiver İnterface Modul

– Yangın-Duman Sensörü yaşam alanlarınızda algıladığı duman sayesinde alarm sisteminiz o an için kurulu olmasa dahi sistemin alarm vermesini sağlamaktadır.

– Gaz Kaçak Sensörü Alarm sisteminizin kurulu olup olmamasını gözetmeksizin 7/24 devrede kalarak can güvenliğiniz için sistemin alarm vermesini sağlamaktadır.

– Su Baskını Sensörü Doğal Afet veya yaşam alanınızda musluk borularının patlaması, muslukların açık unutulması vb. durumlarda alarm verebilmektedir.

– Isı Değişim Sensörü ani hava sıcaklığı değişimlerinde özellikle veri merkezi ve ısının stabil tutulması gereken alanlarda günümüzde erken uyarı sistemi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

– Darbe Sensörü Cam ve Duvar gibi alanlarda kullanılabilinen ani şok, cam kırılması ve titreşim dalgalarını yakalayarak sistemin alarm vermesini sağlamaktadır.

– Hareket Sensörü – Pır Dedektör Alarm sisteminin kurulu olduğu durumlarda aktif olan bir tür hareket sensörüdür. İçeride algıladığı hareket neticesinde sistemin alarm vermesini sağlamaktadır.25 KG Ağırlığa kadar Evcil hayvanlar algılanmaz yanlış alarm vb durumlar ile karşılaşmazsınız.

– Manyetik Kontak Kapı ve Pencere gibi hırsızların kolaylıkla yaşam alanlarınıza girebileceği noktalara takılarak kapı veya pencerenin açılması durumunda sistemin alarm vermesini sağlamaktadır.

– Panik Butonu yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz gizli bir buton ile sisteminizin manuel olarak alarm vermesini sağlayabilirsiniz.

– İnfrared Bariyerler gözle görülemeyen karşılıklı ışınlar ile birlikte haberleşen ve 2 bariyer arası ışınların kesilmesi ile birlikte sistemi alarm durumuna geçiren önemli bir güvenlik sistemi parçasıdır.

– Harici Siren Harici sirenler hırsız alarm sisteminizin sesli ve ışıklı ikaz veren aksesuarlarıdır. Korunan mekanın dışında olmasının sebebi siren ses şiddetinin uzak yerlere kadar ulaşabilmesini sağlamak, ışıklı uyarı ile dışarıdaki insanlara alarmın nerede çaldığını belirtmek ve caydırıcılık sağlamak içindir. Harici sirenin sabote edilmesine karşı bu tür durumlarda sistemin kablosu kesilse veya kapağının açılması gibi durumlarda bile sistem alarm vermeye devam edecektir.

– Akü yaşam alanlarında ki elektriğin kesildiği veya sabotaj durumlarında sistem üzerinde bulunan aküler sayesinde alarm sisteminin kusursuzca çalışmasını sağlamaktadır.

– Keypad Crow alarm sisteminin yönetim paneli olmak ile birlikte son kullanıcıların alarm kurma ve şifre paneli olarak kullanılmakta olan sistemin olmazsa olmaz parçalarından biridir.

– Kablosuz Receiver İnterface Modul yanlıızca Crow alarm panellerinde kullanılabilen kablolu panelleri kablosuza çevirebilen dünyada sadece güvenlik sistemleri için ayrılmış 868Mhz güvenilir frekans üzerinden veri alış verişi yapmaktadır.