AHD Kamera Sistemleri


AHD kamera sistemi, analog CCTV kablo ile 500 metre mesafeden yüksek kalitede bir gecikme ve görüntü kaybı yaşanmadan görüntü alınmasını sağlayan sinyal aktarım teknolojisidir. Kamera sistemleri içerisinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan AHD kameraların çekim kalitesi HD ve Full HD olacak şekilde yapılmıştır. 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü kaydedilmesini sağlayan AHD kameralar, kayıt sinyalleri, görüntü çözünürlükleri ve renk ayrımları oldukça kaliteli olan güvenlik sistemleridir.

Güvenlik sistemleri içerisinde 2014 yılından itibaren kullanıma geçen AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyallerinin AHD-DVR kayıt cihazında işlenmesi ile çalışmaktadır. Alt yapı olarak analog kamera sistemleri ile benzerlik gösteren AHD kameralar, yüksek çözünürlükte görüntü aktarması ve daha uygun maliyetli bir sistem olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Mevcut CCTV analog kamera sisteminin bağlı olduğu kablolama değiştirilmeden mevcut kameralar AHD kameralarla, mevcuttaki DVR kayıt cihazı ise AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirilerek kullanıma devame dilebilmektedir. Bundan dolayı mevcut güvenlik sistemlerinden AHD kamera teknolojisine geçilmesi oldukça düşük bir maliyet ile sağlanabilmektedir. Dolayısıyla şirkette, evlerde, sitelerde, otoparklarda vb. alanlarda daha önceden kullanılan analog kamera sistemi bulunmaktaysa eski kamera sistemine ait kablolar aracılığıyla AHD kameraların bağlantısı yapılabilmektedir.

Kamera sistemleri içerisinde yaygın bir kullanıma sahip olan AHD kameralarda kaliteli kablo kullanıldığı takdirde 500 metreye kadar görüntü alınabilmektedir. Sistem alt yapısında kullanılan kabloların bakır olması, görüntüde yaşanacak parazitleri engellemektedir. AHD kamera sistemlerindeki yüksek çözünürlükteki kayıtlar internet erişimi sayesinde farklı lokasyonlarından da takip edilebilmektedir. AHD kamera sisteminin kurulumu sırasında talep edilmesi doğrultusunda mevcut alanda bulunan wifi erişimi sistem ile entegre edilerek, farklı mesafelerden bilgisayar ya da cep telefonu aracılığıyla kayıtlar izlenebilmektedir. 720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi ile yenilikçi bir görüntü tarama sistemine sahip olan AHD teknolojisi, analog sisteme ait sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölmektedir. Böylelikle görüntüdeki bulanıklığı ortadan kaldıran AHD kameralar renk üretiminin gelişmesini sağlarlar.

Evlerin, işyerlerin, okulların, hastanelerin, otoparkların ve daha birçok alanın görüntülenmesi ve güvenliğini sağlamak için kullanılan AHD kamera sistemleri 500 metre mesafeye kadar görüntü kaybı yaşamadan kayıt aktarmaktadır. Ayrıca AHD kameralar görüntü iletilmesi sırasında herhangi bir gecikme yaşamamaktadır. AHD kameraların içerisinde sinyal iyileştirici, sinyal iletim birimi ve görüntü işlemcisi bulunmaktadır. Kamera sistemleri içerisinde sıkça tercih edilen AHD kameralar; AHD SpeedDome Kameralar, AHD Dome Kameralar, AHD IR Bullet Kameralar olmak üzere üç farklı ana modelde bulunabilmektedir. Bu üç farklı modelin içerisinde ise farklı özelliklere sahip birçok AHD kamera modeli bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri konusunda hiçbir sorun yaşamadan, uygun fiyatlar ile kullanabileceğiniz AHD kamera sistemleri ile gözünüz arkada kalmayacaktır.